מכס, מה מותר ומה אסור להכניס למדינה

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

ממשלת תאילנד אוסר על יבוא והכנסה למדינה של סמים אסורים כגון: חשיש, אופיום, קוקאין, הרואין, מורפיום ואחרים), פורנוגרפיה (ספרים, כתבי עת, תמונות ומאמרים). העונש על הברחת סמים למדינה הינו עונש מוות. יבוא כלי נשק ותחמושת, חייב רישום מראש באחת משגרירויות הממלכה בעולם.

ניתן להכניס למדינה ללא מכס, כמות סבירה של בגדים, טואלטיקה, כלי נגינה או כלים מקצועיים אחרים, מצלמת סטילס אחת, מצלמת וידאו אחת, 5 חבילות פילים, ו-3 קלטות וידאו. כמו גם, סיגריות, סיגרים או טבק לעישון שלא עולים על 250 גרם או 200 סיגריות, וגם ליטר אחד (1) של יין או משקה אלכוהולי אחר, גם כן פטורים ממכס. למוצרים אלקטרונים גדולים אחרים, כמו מחשבים, יש לשלם פיקדון, אשר מוחזר בעת היציאה מהממלכה עם אותו המכשיר.

חיות וצמחים | ענתיקות ואומנות | ייבוא זמני של רכבים | מידע נוסף

 

חיות וצמחים

.ייבוא או הכנסה של זנים מסויימים של פירות, ירקות, וצמחים, הינו אסור. למידע נוסף יש ליצור קשר עם משרד החקחלאת בתאילנד בטלפון: +66-2-579-1581 או +66-2-579-3576

את האישור להכניס חיות לממלכה דרך האוויר, ניתן לקבל ישירות בשדה התעופה. על מנת להכניס חיות דרך הים, יש ליצור קשר עם משרד החקלאות התאילנדי בבנגקוק בטל': 5136-251-2-66+ או 6944-252-2-66+. יש להמציא אישורים וטרנרים על חיסונים.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

ייצוא של חיות מוגנות או מוצרים שהם נגזרת של חייות מוגנות מחויים באישור ורשיון מיוחד מטעם משרד היערות התאילנדי, טלפון לבירורים: 4838-561-2-66+

 

ענתיקות ואומנות

חל איסור על הוצאת תמונות, פסלים או חלקי פסלים של בודהה או בודהיסטווה מתאילנד, מלבד לצורכי אמונה ע"י בודהיסטים, שבמקרה זה יש צורך ברשיון מיוחד ממשרד האומנות התאילנדי. פיסלונים קטנים פטורים מרשיון זה ובלבד שהוצאתם היא לצורכי אמונה ע"י בודהיסטים.

נדרש רשיון על מנת לייצא ענתיקות או דברי אומנות, גם כאשר מדובר בהעתקים ולא במקור. רשיון זה יש להוציא דרך משרד המוזיאונים בתאילנדי בטלפון 1661-226-2-66+. את הבקשה לרשיון יש להגיש, 7-10 ימים לפני היציאה או המשלוח של הפריט.

 

ייבוא זמני של כלי רכב

ניתן לייבוא כלי רכב פרטיים לצורך שימוש אישי/תיירותי לתקופה של עד שישה חודשים. לצורך היבוא של הרכב יש להצטייד במסמכים הבאים: רשיון נהיגה בין לאומי, דרכון, רשיון רכב. בנוסף, יש להמציא ערבון כספית או בנקאית על סך שווי הרכב + 20%. לא ניתן להכניס רכב בדרך שדה התעופה הבין לאומי בהעדר המסמכים הללו.

 

למידע נוסף, יש לפנות למשרדי המכס התאילנדים:

Customs Department,
Aj Narong Rd., Klong Toey, Bangkok 10110
Tel. +66 2 249 0431 to 40, Fax +66 2 249 2874